Matematyka

Matematyka

Matematyka (6)

Supermatematyk

W sobotę, 9 grudnia 2017 r. grupa 15. uzdolnionych matematycznie uczniów naszej szkoły z klas I i II LO oraz I i III technikum wzięła udział w ćwierćfinale wojewódzkiego konkursu Supermatematyk w Szamotułach. 
W gronie prawie siedemdziesięciu uczestników znaleźli się również uczniowie z ZS ss. Urszulanek oraz ze szkół we Wronkach, Opalenicy i Szamotułach.
Musieli oni w ciągu 2 godzin rozwiązać zawierający dziesięć pytań test jednokrotnego wyboru oraz dwa razy dłuższy test wielokrotnego wyboru.  
Zadania były bardzo pracochłonne i wymagały nie tylko doskonałej znajomości matematyki, ale też wielkiego skupienia.
Nasi uczniowie dobrze poradzili sobie z zadaniami, pozostaje nam czekać na informacje, kto z nich zakwalifikował się do półfinału konkursu. 

Czytaj więcej...

Coś dla matfizów

mat

W grudniu ruszyła VI edycja Internetowego Konkursu Matematycznego MATMIX.pl, którego organizatorem jest XL Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Warszawie. W tym roku konkurs uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej. Do wygrania są, między innymi, trzy iPhony 7 ufundowane przez Avivę oraz kalkulatory graficzne CASIO ufundowane przez firmę ZIBI. Konkurs MATMIX.pl został stworzony po to, aby popularyzować matematykę wśród młodzieży, upowszechniać umiejętność korzystania z Internetu, motywować uczniów do systematycznej pracy i samodzielnego zdobywania wiedzy z różnych źródeł. Umiejętność wykorzystywania technologii informacyjnych w nauce przedmiotów ścisłych sprawia, że stają się one bardziej przyjazne i zrozumiałe. Zapraszamy do udziału w konkursie!
Szczegółowe informacje na temat VI edycji można znaleźć na stronie konkursu matematycznego www.matmix.pl.

Czytaj więcej...

Matematyka w praktyce

We wtorek, 22 marca 2016r. w naszej szkole odbył się już po raz dwunasty międzyszkolny konkurs ‘Matematyka w praktyce’
W rywalizacji wzięli udział uczniowie klas III gimnazjum z Dusznik, Chrzypska, Ostroroga, Kwilcza, Lwówka i Pniew oraz uczniowie klas I Zespołu Szkół im. E. Sczanieckiej i Zespołu Szkół ss Urszulanek SJK. Wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy i umiejętności matematycznych.  
Najlepiej z rozwiązaniem zadań konkursowych poradzili sobie: Joanna Pietrzak z Gimnazjum im. Ks. Kan. M. Maciejewskiego i Mateusz Szarata z Zespołu Szkół im. E. Sczanieckiej, zajmując ex aequo I miejsce.  
Kolejne miejsca na podium przypadły w udziale: Stanisławowi Bilewskiemu i Jakubowi Koteckiemu z Gimnazjum im. Ks. Kan. M. Maciejewskiego (ex aequo II miejsce) oraz Michałowi Bandurze z Zespołu Szkół ss Urszulanek SJK (III miejsce).
Gratulujemy!

JM

 

Czytaj więcej...

Matematyka łopatologicznie

Dzień dobry,

Jesteśmy grupą studentów z Wrocławia, których połączyła chęć szerzenia wiedzy wśród młodzieży w gimnazjach i liceach. Stworzyliśmy na stronie YouTube kanał “TakPoProstu”, na którym systematycznie umieszczamy filmiki z lekcjami matematyki prowadzonymi według aktualnego programu nauczania.
Uważamy, że jest to świetne uzupełnienie nauczania szkolnego, a forma prowadzenia lekcji może dotrzeć do wielu młodych osób. Umożliwia to również uczniom, których nie stać na korepetycje, skorzystać z dodatkowych materiałów kompatybilnych z tokiem nauczania w szkole.

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą, aby poinformować uczniów o istnieniu naszej strony.

Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc i życzymy miłego dnia!

Z poważaniem,

Justyna Kiedrzyn i Michał Więckowski


link do kanału YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCbcNkJQphafIT8EgG3c3okw

link do strony Facebook: https://www.facebook.com/TAKPOPROSTUTwojaWirtualnaSzkola

TAK PO PROSTU - Matematyka 3 liceum 2.4 Prawdopodobieństwo. Kombinatoryka i prawdopodobieństwo- wystarczy kliknąć:)

Czytaj więcej...

Matematyczne podchody

W środę 18 czerwca, po raz kolejny, pniewskie Gimnazjum zorganizowało matematyczne podchody w Dąbrowie. Do udziału tradycyjnie zaprosili trzecie klasy gimnazjum oraz pierwsze szkół ponadgimnazjalnych. Na zaproszenie odpowiedziały klasy liceum ogólnokształcącego oraz technikum logistycznego i ekonomicznego pniewskiego Zespołu Szkół.
Uczniowie zmierzyli się z różnymi zadaniami i zagadkami matematycznymi. Dla utrudnienia , aby je rozwiązać, musieli kluczyć między 6 punktami, rozrzuconymi  na  ścieżce edukacyjnej.
Po matematycznych zmaganiach przyszedł czas na wspólnie pieczone kiełbaski.
Zwycięzcami tegorocznej edycji została ekipa reprezentująca klasę 3C Gimnazjum, miejsce drugie wywalczyła klasa 1A Liceum Ogólnokształcącego, a  najniższy stopień podium przypadł klasie 3B.

Dziękujemy Nadleśnictwu Pniewy za gościnę w Dąbrowie, a Spółdzielni Uczniowskiej przy Gimnazjum za ufundowanie nagród.

Czytaj więcej...

Na podchodach... matematycznych;)

W piątek, 14.06.2013r. przedstawiciele klasy IA, IB i pierwszych klas technicznych wraz z p. prof. Marzeną Wieczorek po pierwszej lekcji wyruszyli do Dąbrowy, aby wraz z gimnazjalistami wziąć udział w kolejnych z rzędu już Podchodach Matematycznych.
Zadania zaskoczyły przekrojowością oraz wysokim stopniem trudności. Nie opierały się one jedynie na rozwiązywaniu zadań matematycznych. Cennymi atutami  była dobra kondycja fizyczna oraz bystrość umysłu w odgadywaniu zagadek obrazkowych. Na podium znalazły się 2 klasy gimnazjalne oraz nasza klasa IA. Po konkurencjach był czas na kiełbaski z ogniska oraz rozkoszowanie się bliskością przyrody.
Maksymilian Puk kl. IB

Czytaj więcej...
Subskrybuj to źródło RSS