Zespoły przedmiotowe

Na lekcji humanistycznej

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

20 listopada 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół im. E. Sczanieckiej w Pniewach wraz z nauczycielkami Elżbietą Smagur i Justyną Skałecką, wybrali się do Wronek na lekcję humanistyczną.

Pierwszym celem był spektakl pt. „Romeo i Julia” wystawiony we Wronieckim Ośrodku Kultury przez Teatr Współczesny z Krakowa. Można było zobaczyć klasyczną wersję dramatu Szekspira. Kolejnym punktem było zwiedzenie Muzeum Ziemi Wronieckiej i obejrzenie wystaw.
Młodzież podziwiać mogła m.in. drewniane rzeźby sakralne z XII i XIIIw., figury szachowe zrobione z chleba, miodu i śliny, wykonane przez więźnia Zakładu Karnego w 1950r, metalową tabakierę z XIX/XXw., granat wojskowy w kształcie jajowym z XXw., dzwonek alpakowy i wiele innych przedmiotów.   Dzięki uprzejmości pana Piotra Pojaska, pracownika muzeum, młodzież dowiedziała się   o istnieniu największego w Wielkopolsce Lapidarium Żydowskiego, do którego również wszyscy się udali.

Niecodzienna lekcja humanistyczna przebiegała w życzliwej atmosferze. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali przewodnika i zadawali pytania na które pan Piotr odpowiadał chętnie i wyczerpująco.

Justyna Skałecka