Zespoły przedmiotowe

Chemia niecodzienna

Idzie Lira, a z nią...

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Jak już pewnie słyszycie na przerwach, w auli od tygodnia trwają próby do Szkolnego Przeglądu Poezji Śpiewanej i Piosenki Poetyckiej "Liro ty moja śpiewna..." Z naszej szkoły zgłosiło się aż 11 osób, które 20 listopada będą walczyły z reprezentantami wielu innych wielkopolskich szkół o Grand Prix.
Od wtorku, 16 listopada do czwartku, 19 listopada będą się dla nich odbywały warsztaty sceniczne, ale wszyscy zainteresowani ćwiczeniami na emisję głosu czy dykcję (umiejętności bardzo ważne i w życiu potrzebne) są zaproszeni na specjalne spotkanie w czwartek, 19 listopada od godz. 15.15 do sali nr 18.


Od poniedziałku, 16 listopada 2015 r. w LO rozpocznie się 'Tydzień w krainie łagodności'.


Przynieście, proszę, gitary, djembe, śpiewniki... Pogramy, pośpiewamy na przerwach, spróbujemy stworzyć klimat, który wprowadzi nas w piątkowe święto poezji śpiewanej i piosenki poetyckiej :)

W czwartek, 19 listopada o godz. 15.15 w sali nr 18 rozpoczną się
warsztaty emisyjno-dykcyjne dla wszystkich zainteresowanych

Zajęcia poprowadzi poznański aktor, pan Artur Szych, który podpowie kilka sposobów na poprawienie dykcji, ćwiczeń oddechowych itp. (osoby chcące wziąć w nich udział proszę o zgłoszenie się u mnie do 16.11)
Po warsztatach, o godz. 17.00 będzie okazja, aby wysłuchać wszystkich pniewskich uczestników piątkowej Liry.
Wystąpią oni w auli, w koncercie pt. "Próba otwarta".
Będą tam zatem: Ola z Ib, dwie Marty z kl. Ic, Miłosz i Stanisław z kl. IIc, Karolina i Piotr z kl. IIIa,
Roksana, Kasia, Małgosia i Zosia z IIIb
Po Próbie otwartej przejdziemy do Bursy szkolnej, która zaprasza na
Wieczornicę poetycką.

W miłej atmosferze będzie można pograć i pośpiewać do tekstów piosenek powszechnie znanych, które będą wyświetlone dla ułatwienia.
W piątek, 20 listopada od godz. 8.00 rozpocznie się

XV Szkolny Przegląd Poezji Śpiewanej i Piosenki Poetyckiej
"Liro ty moja śpiewna..."
A o godz. 16.30
koncert finałowy,
w którym , jako Gość specjalny wystąpi zespół Dom o Zielonych Progach

Magdalena Matuszewska - Bryłka

Add a comment

Dzień MOLA w LO

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dzień 23 października w Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach nie był dniem zwyczajnym.

Pod patronatem Burmistrza Gminy Pniewy, Jarosława Przewoźnego - nasza skromna grupa miłośników chemii, na czele z panią profesor Agnieszką Misiewicz, w składzie: Katarzyna Piwowarczyk, Nikola Kistowska, Alicja Gamrat, Weronika Magdziak, Anastazja Drużbalska, Igor Krzyczkowski, Jakub Świderski, Stanisław Przewoźny, Wiktor Kawa, Mateusz Sobczak - uroczyście świętowała pierwszy w historii tej szkoły Dzień Mola.
Add a comment

Czytaj więcej: Dzień MOLA w LO

Srebrne fraktale

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Fractus (łac)– złamany, cząstkowy, ułamkowy w znaczeniu potocznym oznacza zwykle obiekt samo-podobny czyli taki, którego części są podobne do całości albo "nieskończenie subtelny" czyli ukazujący subtelne detale nawet w wielokrotnym powiększeniu. Ze względu na olbrzymią różnorodność przykładów matematycy obecnie unikają podawania ścisłej definicji i proponują określać fraktal jako zbiór, który posiada wszystkie poniższe charakterystyki albo przynajmniej ich większość. Najbardziej znane fraktale to: Trójkąt Sierpińskiego, Zbiory Julii, Zbiór Mandelbrota. Frak­tale wyka­zują podo­bieńs­two do struk­tur i zja­wisk natu­ral­nych, często przy­po­mi­nają łańc­u­chy gór­skie, linie brze­gowe, płatki śniegu, kłębia­ste chmury, a nawet struk­tury bio­lo­giczne takie jak łodygi i liście. Dla­tego też bada­niami nad tymi zbio­rami zaj­mują się dziś nie tylko mate­ma­tycy, ale też przed­sta­wi­ciele wielu innych dzie­dzin nau­ko­wych. Struk­tury zbli­żone w wyglądzie do frak­tali pow­stają na przy­kład w cza­sie elek­tro­li­tycz­nej reduk­cji sre­bra z amo­nia­kal­nych roz­two­rów soli tego metalu – tym zajmiemy się dzisiaj.

6. ODCINEK CHEMII (NIE)CODZIENNEJ - WYSTARCZY KLIKNĄĆ:)

Add a comment

Czytaj więcej: Srebrne fraktale

Konkurs chemiczny

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

21 maja 2015r. w Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół im. E. Sczanieckiej w Pniewach odbył się II Międzyszkolny Konkurs Chemiczny „Chemia wokół nas” pod patronatem honorowym Burmistrza Gminy Pniewy,  Jarosława Przewoźnego
Druga edycja konkursu zgromadziła aż 18 uczestników z 6 szkół: Zespołu Szkół w Otorowie, Zespołu Szkół w Kwilczu, Zespołu Szkół Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych im. Mikołaja Kopernika w Nowym Tomyślu, Gimnazjum im. ks. M. Maciejewskiego w Pniewach oraz Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. E. Sczanieckiej w Pniewach.
Add a comment

Czytaj więcej: Konkurs chemiczny