Wydarzenia kulturalne

Śpiewem uczcimy pamięć tych, którzy walczyli o Niepodległą

Z pewnością niejeden i niejedna z Was, słyszała śpiewy dobiegające zza drzwi sali nr 5 w LO. Z zapałem ćwiczymy Marsyliankę Wielkopolską.
Chcemy razem, w pierwszym tygodniu listopada, na dużej przerwie, zaśpiewać na cześć tych, którzy przelewali krew walcząc o naszą Ojczyznę. Pokażmy, że pamiętamy o Nich ...
Mam dla Was jeszcze jedno zadanie - każda klasa - poza Marsylianką Wielkopolską - przygotuje na ten dzień jedną piosenkę ze zbioru, który roześlę niebawem na adresy przewodniczących lub reprezentantów klas. Jury oceni, które wykonanie było najlepsze.
Proszę zgłaszać do mnie przez dziennik elektroniczny tytuł wybranej przez klasę piosenki. Na drzwiach sali nr 5 wywieszona będzie lista, na której będę zaznaczała Wasze wybory. Piosenki nie mogą się powtarzać.
Śpiewajmy razem dla Niepodległej - niech to będzie nasz wkład w obchody zbliżającej się rocznicy. Wierzę, że pięknie się z tego zadania wywiążecie.

Zapraszam też wszystkich lubiących śpiewać i recytować poezję do włączenia się w przygotowanie wieczornicy "niepodległościowej", która odbędzie się 28 listopada.

Małgorzata Skrzypczak - Przybysz

 


Więcej w tej kategorii: « Nasi Absolwenci Nadchodzi XVIII Lira »