Wydarzenia kulturalne

Imprezy kulturalne

Imprezy kulturalne (215)

Obóz wędrowny w Góry Sokole i Karkonosze 2018 - na filmie:)

Mimo że to gorący okres przed maturą, w ferie także Basia Bryłka z klasy filmowej poświęciła czas na montaż filmu z wrześniowego szkolnego Obozu wędrownego.
Filmik doskonale oddaje ducha obozu, pozwala (obozowiczom) przenieść się raz jeszcze w tamten czas, a pozostałym... miejmy nadzieję - nabrać chęci na wspólne wędrowanie!
To miłe zakończenie ferii :)

Czytaj więcej...

Lira i to co wokół...na filmie

Ferie to chwila oddechu, którą Asia Czapczyk z klasy IIIc o profilu filmowym wykorzystała m.in. na zmontowanie filmu z przygotowań do Liry, Tygodnia w krainie łagodności, Warsztatów, Próby otwartej, Wieczornicy, przesłuchań, koncertu Gościa specjalnego i finałowego Przeglądu.
Wyszło wspaniale! To pierwszy taki film ukazujący tę naszą imprezę w całej "rozciągłości".
Zresztą - zobaczcie sami (też tam jesteście:))


 

Czytaj więcej...

Studniówka 2019


W sobotę, 12 stycznia 2019r. odbyła się Studniówka klas trzecich naszego Liceum oraz technikalnych Zespołu Szkół.
Zabawa była przednia! Nie zapomniano też o wszystkich obowiązkowych elementach tego swoistego "egzaminu dojrzałości", jakim jest ten szczególny bal.

Był dostojny polonez, przemówienia Gości i maturzystów, oficjalne otwarcie imprezy przez Panią Dyrektor, wspólny taniec, program artystyczny, okazały tort...
Było pięknie! Będziemy pamiętać! :)

Okiem wychowawcy - fotogaleria: wystarczy kliknąć :)

Czytaj więcej...

W przedświąteczny piątek

21 grudnia 2018r., w przedświąteczny piątek, po klasowych wigiliach wybraliśmy się do Poznania, by zakosztować niezwykłego klimatu jarmarku bożonarodzeniowego na Placu Wolności i rozkoszować się spektaklem baletowym "Dziadek do orzechów" z muzyką Piotra Czajkowskiego.

Spacer wśród świątecznych stoisk, z których albo pachniało smakołykami, albo kusiło kolorami zakończył się publicznym śpiewaniem kolęd przez grupę naszych licealistów. I choć mżył deszcz i nie było zbyt ciepło, humory nie opuszczały pniewskich melomanów, którzy parę chwil później zasiedli na widowni Teatru Wielkiego.

Balet "Dziadek do orzechów" jak nic innego pasuje do świątecznego czasu. W równym stopniu zachwyceni humaniści, ekolodzy, mat-fizy, mundurowi i absolwenci oraz przyjaciele szkoły, którzy wybrali się tam z nami zdają się to potwierdzać :)

Kilka zdjęć - wystarczy kliknąć :)

Czytaj więcej...

Konkurs na świąteczny wystrój sal

17 grudnia 2018r., rozpoczynając przedświąteczny tydzień w szkole, zgodnie z zapowiedzią, rozstrzygnięty został tradycyjny już w naszej szkole konkurs na świąteczny wystrój sal.
Przyznać trzeba, że klasy wyglądały... inaczej :) I to się chwali! Mamy nadzieję, że wigilia klasowa w takich aranżacjach smakowała lepiej :)
I miejsce zajęła sala nr 17,

II miejsce sala nr 13,

a III miejsce biblioteka.

Wyróżnione klasy dostały upominki, którymi mogli podzielić się na Wigilii Klasowej. Pamiętajmy o tym, że każda klasa się bardzo postarała i nie
jest ważne, czy coś dostała, czy nie, ważne, że zrobiła to razem, wspólnie. Dzięki takim wydarzeniom, z naszymi kolegami i koleżankami z klas możemy się integrować
i poznać bliżej. Gratulujemy wszystkim pięknych wystrojów!

Więcej zdjęć w galerii - wystarczy kliknąć :)

Czytaj więcej...

Klimatyczny Wrocław

We wtorek, 18 grudnia 2018r., uczniowie kl. II a, II b, II d i III a LO wyruszyli pod opieką pani prof. I. Krzyczkowskiej i pana prof. K. Krzyczkowskiego na świąteczną wycieczkę do Wrocławia.

Skuszeni dobrymi opiniami o odbywającym się corocznie Jarmarku bożonarodzeniowym we Wrocławiu postanowiliśmy sami zbadać sprawę. We wtorek o godzinie ósmej zebraliśmy się pod murem LO w oczekiwaniu na autokar. Krótko po ósmej jechaliśmy już w stronę stolicy Dolnego Śląska. Przed godziną dwunastą byliśmy na Starym Rynku, gdzie na całej przestrzeni rozciągał się Jarmark bożonarodzeniowy z mnóstwem atrakcji dla ciała i ducha.
Były tam stoiska (po prostu budki) z towarami spożywczymi do jedzenia i picia (w tym ze słodyczami, piernikami, miodami, regionalnymi wędlinami), z tekstyliami, biżuterią, różnymi gadżetami oraz mini lunapark jako uciecha dla najmłodszych: rollercoastery, karuzele, ścieżki z niespodziankami, diabelski młyn.
Ponieważ ceny były mało promocyjne, więc skusiliśmy się raczej na drobiazgi, a raczej przemierzaliśmy stoiska ciesząc oczy. Oczywiście zjedliśmy też małe co nieco, bo trudno spacerować głodnemu oglądając wystawy z łakociami…
Dla chętnych i wytrwałych zorganizowaliśmy grę miejską – poszukiwanie krasnali i wybranych elementów dekoracyjnych na zabytkowych kamienicach Starego Rynku. Trzy drużyny z sukcesem ukończyły trasę.
Pełni wrażeń wieczorem wróciliśmy do domu i niektórzy z nas stwierdzili, że Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu może konkurować z tymi w Niemczech i Austrii.
Więcej zdjęć - wystarczy kliknąć :)

Czytaj więcej...

Dalsze losy wystawy pamiątek…

Wystawa „Nasi przodkowie walczyli i budowali…”, przygotowana na podstawie zebranych przez uczniów LO pamiątek o prapradziadkach – prezentowana wcześniej na korytarzu LO –  ma swój dalszy ciąg. Od  6 grudnia prace uczniów zostały wywieszone na korytarzu Centrum Kultury w Pniewach. Można się z nią zapoznać do połowy stycznia 2019 r..
Zapraszamy!

Czytaj więcej...

Mikołajkowe spotkanie w bibliotece

Piernikowo, słodko, przy zapachu kawy i przy świątecznie wystrojonej choince odbyło się kolejne spotkanie Przyjaciół Biblioteki i A’capite.
Na początku gimnazjaliści i uczniowie szkoły podstawowej zobaczyli prezentację o działalności biblioteki i liceum przygotowaną przez starszych kolegów. Następnie odbyły się warsztaty. Tematem przewodnim było przygotowanie lapbooków o tematyce świątecznej. Pomysłowość młodzieży nie ma granic. W miłej atmosferze i świątecznym nastroju spędziliśmy czas.

Czytaj więcej...

Warsztaty świąteczne w bursie

W środę 5 grudnia odbyły się warsztaty tworzenia kartek świątecznych zorganizowane przez panie wychowawczynie, Iwonę Słomianowską-Mańkę i  Katarzynę Szczepaniak. Wzięło w nich udział kilka wychowanek, które z wielkim zaangażowaniem wykonały kartki dla bliskich oraz pracowników bursy.
Był to mile spędzony w przedświątecznej atmosferze czas.

Julia Strosin i Hanna Prędka

Czytaj więcej...
Subskrybuj to źródło RSS