1960 - 1969

Powstanie gabinetu biologicznego

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

"W tym roku szkolnym 1966/67 przybył naszej szkole gabinet biologiczny. Urządzony został pod koniec września. Jest to jeden z lepiej wyposażonych gabinetów naszej szkoły. Wzdłuż jednej ściany zostały ustawione szafy z preparatami, mikroskopami, szkieletami i innymi eksponatami. Z dnia na dzień do gabinetu przybywa coś nowego i ciekawszego. Na początku października sprowadzono duże kolorowe papużki, które swoim wrzaskiem bawią nudzących się uczniów. W tym samym miesiącu zostały uruchomione trzy akwaria (…) Do wszystkich eksponatów przyniesionych przez koleżanki i kolegów przybył jeszcze jeden „żywy”, a mianowicie żółw (…) Żółwiowi jednak nie służył klimat gabinetu. Z tego powodu nie chciał jeść, był nieposłuszny, wychodził podczas lekcji ze swojego domku ( kartonu ) zwracał uwagę uczniów a nawet profesora (…)

Ostatnio kółko biologiczne przeżyło śmierć swoich podopiecznych – zdechły duże rybki…”

link do archiwum