1945 - 1950

Wycieczka nad morze (02.07.1946)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

„Członkowie Ligi Morskiej naszej szkoły już dawno projektowali wycieczkę nad morze, gdyż tylko nieznaczny procent naszej młodzieży znał nasze wybrzeże i porty. Wycieczka doszła do skutku 2 lipca, po zakończeniu roku szkolnego, przy udziale 71 uczestników, co stanowiło 50% wszystkich uczniów Gimnazjum (…) Wycieczka udała się znakomicie – sprzyjało nam szczęście. Zarówno w jedną jak i w drugą stronę jechaliśmy wagonem rezerwowanym, co wobec przepełnienia w pociągach na linii Poznań – Gdynia wywoływało zazdrość pasażerów i przytyki do wycieczek szkolnych, ale dla nas było to wybawieniem gdyż podróżowaliśmy nocą. Nic specjalnego nie przytrafiło nam się w drodze, chyba tylko to, że jeden z naszych uczniów niebezpiecznie pociągnął za hamulec i koło Inowrocławia pociąg stanął z pełnego biegu…”

(jeśli chcesz wiedzieć jak zakończyła się przygoda z zatrzymaniem pociągu przez jednego z uczestników i jak bawili się uczniowie nad morzem - napisz do nas - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Otrzymasz skany oryginalnych zapisków z kroniki!)