o naszej szkole
Sport

Sport (53)

Kolejne zmagania naszych siatkarek

Dnia 7.10.2018 r. żeńska drużyna siatkarek z naszego Zespołu Szkół w składzie : Agnieszka Kasper, Hania Prędka, Jagoda Pustkowiak, Klaudia Przybylska, Katarzyna Hoły, Marta Przybylska, Zuzia Konopacka oraz gościnnie  Aldona Bogała ,wywalczyły II miejsce w turnieju o Puchar Starosty, którego organizatorem było zaprzyjaźnione miasto- Międzychód.
Dziewczęta zagrały dwa mecze przeciwko drużynom z Sierakowa, przegrywając ostatecznie w tie-breaku 1:2 i gospodarzami spotkania pokonując ich wynikiem 2:0. Poziom gry był wyrównany, rywalki walczyły zaciekle, a niewielka strata punktów oddaje drużynowego ducha naszych zawodniczek.
Gratulujemy i nie możemy doczekać się kolejnych sukcesów !

w Turnieju Szachowym Dziewcząt i Chłopców w ramach „Mistrzostw Szkoły”

Turniej odbędzie się w czwartek-11.10.2018 w LO, zbiórka po 4 lekcji przed aulą.
Zgłoszenia przez dziennik lub osobiście przyjmują nauczyciele w-f.

Nauczyciele wf zapraszają!

Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego

Zapraszamy reprezentacje klas na Inaugurację Sportowego Roku Szkolnego-zawody lekkoatletyczne odbędą się w czwartek (13.09.2018):
-rozpoczęcie godz. 8.00 (1, 2 lekcja)
-konkurencje: skok w dal, pchnięcie kulą, 100m, 800m oraz sztafeta szwedzka
-klasę może reprezentować  maksymalnie 5. chłopców  i 5 dziewczyn (1 osoba =1 konkurencja + sztafeta)

Szczegóły i zgłoszenia u nauczycieli wychowania fizycznego.

Dnia 17 stycznia 2018 r. nasze uczennice reprezentowały szkołę w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej. Były to: Natalia Żelazko, Paulina Korpik, Michalina Ceglarska, Angelika Neweta, Joanna Przewoźna, Hanna Prędka, Agnieszka Kasper, Marta Przybylska, Zuzanna Konopacka.
Zawody odbyły się w Hali Sportowej w Szamotułach.
Na miejscu pojawiło się 5 drużyn: ZS 1 Szamotuły, ZS 3 Szamotuły, ZS 1 Wronki, ZS 2 Wronki, ZS Pniewy.
Na początku odniosłyśmy zwycięstwo, lecz każdy kolejny mecz był coraz trudniejszy i wymagał od nas coraz większego wysiłku.
Ostatecznie po długiej, zaciętej walce zdobyłyśmy 5 punktów i zajęłyśmy 3 miejsce.

Marta Przybylska

25 października 2017r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych.

Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Misiewicz - kapitan, Jakub Pupka, Jakub Waśkowiak i Marta Przybylska.

Bez problemu pokonali swoich przeciwników i zajęli pierwsze miejsce, jednocześnie kwalifikując się do rozgrywek wojewódzkich.
Następny etap odbył się 25 listopada w Wągrowcu.
Przed wyjazdem nastąpiła zmiana na miejscu kapitana, Mateusza zastąpił Kacper Kubik. Nasi uczniowie dzielnie walczyli i usytuowali się na 27. miejscu.

Mikołajkowy Turniej „Trójek Siatkarskich”

07 grudnia odbył się turniej trójek siatkarskich dziewcząt i chłopców. W rozgrywkach wzięło udział 5 zespołów. Uczestnikami zawodów była młodzież Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej, która systematycznie uczęszcza na zajęcia UKS i SKS. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie nagrody ufundowane przez Prezesa UKS „Pniewiak”.

2. m-ce- Kamil Wyrwał, Jakub Hercog, Prędka Hanna

25 listopada 2017r. w Pniewach odbył się turniej piłki siatkowej o Puchar Prezesa UKS ,,Pniewiak”. W turnieju wystąpiły 4 drużyny żeńskie i 5 męskich.
Wśród kobiet rywalizowano każda z każdą, rozgrywano dwa sety do 20 punktów.
UKS ,,Pniewiak” I pokonuje kolejno w małych punktach Absolwentki  Zespołu Szkół w Pniewach 1:1 UKS ,, Pniewiak” II  2:0 oraz Zespół Szkół Technicznych z Międzychodu 2:0 zdobywając tym samym I miejsce w turnieju i Puchar Prezesa UKS ,, Pniewiak”.
UKS ,, Pniewiak” I reprezentowały :  Michalina Ceglarska , Angelika Neweta, Hanna Prędka, Joanna  Przewożna , Aleksandra  Przewożna , Natalia Żelazko oraz Paulina Korpik.
Klasyfikacja końcowa:

1. UKS ,, Pniewiak ‘’ I – 7 pkt.
  2. Absolwentki  ZS w Pniewach   -6 pkt.
  3. ZST Międzychód   -4 pkt.
  4. UKS ,, Pniewiak ‘’ II    -0 PKT.

Panowie również rywalizowali każdy z każdym, rozgrywano  dwa sety do 20 punktów.
UKS ,,Pniewiak”  osiąga następujące wyniki:  Absolwenci  ZST Międzychód 1:1 (20:17 , 18:20) , Absolwenci  ZS w Pniewach 0:2 (18:20 , 11:20) , Chrzypsko Gimnazjum 0:2 (19:21 , 16:20) oraz z ZST  Międzychód 0:2 (16:20 , 17:20).

1. Absolwenci ZS w Pniewach 12 pkt.
  2. Chrzypsko Gimnazjum 7 pkt.
  3. ZST Międzychód                                     5 pkt.
  4. Absolwenci ZST  Międzychód               4 pkt.
  5. UKS ,,Pniewiak” 2 pkt.

UKS ,,Pniewiak” reprezentowali:  Tomasz Kudliński, Jakub Hercog, Mikołaj Rysicki, Włodzimierz Hoły, Kamil Wyrwał, Cezary Kamiński i Szymon Łuczak.

16.10.2017r. ,w samo południe, nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali III Indywidualne Mistrzostwa Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w szachach.
Celem turnieju była popularyzacja gry w szachy oraz wyłonienie reprezentacji szkoły do udziału w mistrzostwach powiatu szamotulskiego szkół średnich.
W turnieju udział wzięło 17 osób, w tym cztery dziewczyny.
Po rozegraniu pięciu rund  i trzech godzinach zmagań przy szachownicy, mistrzem został Mateusz Misiewicz uczeń III klasy licealnej, drugie miejsce zajął Jakub Waśkowiak uczeń III klasy technikum, a na trzecim miejscu uplasował się Jakub Pupka, uczeń II klasy mundurowej.
W klasyfikacji dziewczyn zwyciężyła Marta Przybylska uczennica I klasy mundurowej, drugie miejsce zajęła Weronika Pakuła kl. III a , a trzecie Barbara Bryłka z kl. II c.
Najlepsza czwórka (trzech chłopaków i dziewczyna) turnieju będzie reprezentować naszą szkołę w drużynowych mistrzostwach powiatu szamotulskiego, które odbędą się pod koniec października w Pniewach.

W dniu 12.10.2017r. nauczyciele wychowania fizycznego w Zespole Szkół zorganizowali mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym.
Udział w rozgrywkach wzięło 8 dziewczyn oraz 11 chłopców.
Wśród dziewcząt rywalizowano do dwóch przegranych meczy. Najlepsza okazała się Michalina Ceglarska z klasy IIIa, II miejsce zajęła Marta Przybylska z klasy Ib a na najniższym stopniu podium stanęła Karolina Jabłońska z klasy IV technikum. Chłopcy rywalizowali  ze sobą również do dwóch przegranych meczy. Najlepszy okazał się Mateusz Misiewicz z klasy IIIa , II miejsce zajął Jakub Hercog z klasy III technikum a na III miejscu uplasował się Kamil Batura z klasy IV technikum.
Najlepsze trzy miejsca wśród dziewcząt i chłopców otrzymały dyplomy.
Celem turnieju  było wyłonienie reprezentacji do udziału w drużynowych mistrzostwach powiatu szamotulskiego szkół średnich w tenisie stołowym.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału i sportowej rywalizacji.