Czysto

-3°C

Pniewy

Czysto

Wilgotność: 80%

Wiatr: 9 km/h

  • 06 Mar 2021

    Częściowe zachmurzenie 5°C -3°C

  • 07 Mar 2021

    Pochmurno 4°C 0°C

Dowiedz się więcej
o naszej szkole 
Samorząd uczniowski

Samorząd uczniowski (72)

Dzień Chłopca w LO

Wczoraj, 30 września 2020r. odbył się pierwszy apel, oficjalne przywitanie pierwszaków, wręczenie pucharu- nagroda dla zwycięzców biegu nocnego- oraz Dzień Chłopca. Wszyscy uczniowie zebrali się przed budynkiem LO. Po krótkim przemówieniu dyrekcji i przewodniczącego szkoły, przedstawicielom zwycięskiej grupy wręczono jedyny w swoim rodzaju, wyjątkowy i niepowtarzalny puchar z podobizną Emilii Sczanieckiej.
Dla chłopaków z okazji ich święta przygotowany został „owocowy raj”, każdy mógł skosztować jesiennych owoców – oczywiście przestrzegając wszelkich obowiązujących zasad. Jeszcze raz chłopcom życzymy wszystkiego co najlepsze!
 

Czytaj więcej...

Drodzy Chłopacy!


Z radością informujemy, że dnia 30 września 2020r. odbędzie się w naszym liceum „Dzień muszki i krawata”.
Licealiści, którzy tego dnia będą mieli na sobie (niezależnie od ubioru) muszkę lub krawat (liczą się tylko te prawdziwe!!!) zostaną zwolnieni z pisania niezapowiedzianych kartkówek oraz odpowiedzi ustnych.
Ubiór ten obowiązuje zarówno w klasie, jak i na przerwie!
Serdecznie zapraszamy wszystkich chłopaków do zabawy :)
Dziewczyny
Czytaj więcej...

I bieg nocny – Sherlock Holmes i jego zagadki

W piątkowy wieczór, 18 września 2020 r., Samorząd Uczniowski Pniewskiego Ogólniaka zorganizował I Bieg Nocny. Licealiści podzieleni na grupy wyruszyli do parku, aby rozwiązać zadania dotyczące Sherlocka Holmesa.

Krzyżówki, łamigłówki, trudne pytania i zagmatwane odpowiedzi… tak wiele pytań prowadziło do jednego właściwego rozwiązania. Zresztą – nieważny był czas i miejsce, nieważny temat – ważne, że wreszcie, po tak długiej przerwie, mogliśmy się spotkać i poczuć, że szkoła znowu daje szansę na dobrą zabawę.
Brawo Samorząd! Brawo uczestnicy! Za rok kolejny bieg.


 

 

Czytaj więcej...

Na Dzień Dziecka zaprasza Samorząd Uczniowski

Oj, dziaało się!
Był piknik, grilow
ane kiełbaski i warzywa, suróweczki, ciastka dietetyczne handmade, muzyka, taniec - świetna atmosfera!

 

W piątek 31 maja 2019 r. na lekcji 3. i 4. serdecznie zapraszamy Was na huczne obchody Dnia Dziecka!
Bedzie grill i sałatki oraz coś słodziutkiego. Do tego kocyki, muzyka... słowem - imprezka za szkołą!
Bawcie się dobrze!

Samorząd Uczniowski

Czytaj więcej...

SU zachęca do udziału we wspólnej zabawie 3

Samorząd Uczniowski naszej szkoły zaprasza wszystkich do czwartkowej - walentynkowej wspólnej zabawy :)
A proponuje on :

1. Poczta walentynkowa
Stanowisko z pocztą walentynkową będzie znajdować się przed aulą, a walentynki będzie można wysyłać w czasie wszystkich przerwy (z 20 minutową włącznie). Na stanowisku można zostawić do dostarczenia walentynki zrobione własnoręcznie lub kupić gotową walentynkę i ją wypisać.|
Będzie również możliwość wysłania „Słodkiej Walentynki” (walentynka + lizak) za drobną opłatą – zamówienia przy stoisku.

2. Walentynki na słodko
W tym roku po szkole będą chodzić przepiękne dziewczyny z SU i sprzedawać za niewielką cenę coś pysznego (nie będą to tym razem ptysie :)).

3. Szafa grająca
Tradycyjnie, i w tym roku będzie możliwość zamówienia piosenki z dedykacją. Piosenki można zamówić już teraz przez msg lub bezpośrednio u przewodniczącego SU (Mateusz Młynarski) albo u członka SU z Waszej klasy. Śpiewów należy się spodziewać w czasie 4 i 5 lekcji – a warto to zobaczyć, warto doświadczyć, warto zadedykować… :)

4. Szkolny Amorek 3
Co to jest i o co z tym w ogóle chodzi?
Pierwszy raz w naszej szkole odbędzie się walentynkowy konkurs na klasowego amorka!!! 
Niech każda klasa wybierze jedną osobę, która będzie jej amorkiem i będzie ją reprezentować na Wielkim Finale w czwartek, 14 lutego na 3. lekcji w auli.
Amorek oczywiście powinien być przebrany (interpretacja tego, jak powinien wyglądać amorek jest dowolna, im śmieszniej tym lepiej ;-))
Zadaniem amorka podczas finału będzie przejście po scenie z wdziękiem, niczym profesjonalny model (top model ;)) po wybiegu do wybranej przez klasę piosenki (piosenki trzeba dostarczyć we własnym zakresie) oraz jak najlepsze zaprezentowanie się Jury podczas trwania piosenki (można zatańczyć, zrobić szpagat, cokolwiek... tutaj dajemy pole do popisu dla Waszej kreatywności).
Każda klasa musi również napisać wierszyk romantyczny lub życzenia walentynkowe, które amorek przeczyta po swojej prezentacji.
Klasa, która nie będzie mieć amorka pójdzie na lekcje i nie będzie się z nami bawić w auli. Uczniowie pozostałych klas przyjdą kibicować swoim reprezentantom i będą w tym czasie zwolnieni z lekcji.
W razie pytań można pisać lub pytać się osobiście ;-)

Samorząd Uczniowski

Czytaj więcej...

Szczęśliwy numerek

Od wielu pokoleń kandydaci klas pierwszych w czasie kampanii wyborczej, w jej ostatnich dniach, przedstawiają to, co chcieliby zmienić lub wprowadzić.
Co roku formułowany jest przez kogoś pomysł "szczęśliwego numerka". W tym roku Samorząd ze spokojem przemyślał tę kwestię i... udało się!
Dzięki współpracy z Gronem Pedagogicznym, już od poniedziałku 28 stycznia 2019 r. elektroniczny dziennik losuje numer, który będzie zwolniony z niezapowiedzianych form sprawdzenia wiedzy ucznia na ocenę, na cały dzień.
Codziennie losowany jest inny numer, lecz wybrany numerek nie powtórzy się w jednym tygodniu.
W razie pytań odsyłamy do regulaminu lub zapraszamy do nas - Samorządu.
Mamy nadzieję, że wszyscy jesteście szczęśliwi :)

Regulamin "Szczęśliwego Numerka"

Czytaj więcej...

Brawa za Wspólne Szkolne Kolędowanie !

Jak co roku, w naszej szkole, w ostatnim tygodniu przed Świętami miało miejsce Wspólne Szkolne Kolędowanie!

Każda klasa wybrała i przygotowała wybraną kolędę lub piosenkę świąteczną. We wtorek zaśpiewały dla nas klasy 3, w środę klasy 1, natomiast klasy 2 zaprezentowały się w czwartek. Każdy tak naprawdę mógł dołączyć się do śpiewania, tym bardziej, że wykonywane były bardzo znane piosenki lub kolędy.

Cieszymy się bardzo, że każda klasa włączyła się w to wydarzenie oraz, że mogliśmy dzięki temu wszyscy razem poczuć atmosferę Świąt i zintegrować się!
Obszerna fotorelacja Basi i Zuzi jest tutaj - wystarczy kliknąć :)
a dodatkowo filmiki Basi :
klasa Ia - tutaj
klasa Ib - tutaj
klasa IIa - tutaj
klasa IIb - tutaj
klasa IIc - tutaj
klasa IId - tutaj
klasa IIIa - tutaj
klasa IIIb - tutaj
klasa IIIc - tutaj

Czytaj więcej...

Coraz bliżej Święta, coraz bliżej Święta...

Dbając o niezwykły klimat naszej szkoły i kontynuując jej wieloletnie tradycje ogłaszamy konkurs na świąteczny wystrój sal.
Komisja konkursowa oceni Wasze klasy 17 grudnia, a zwycięzcy otrzymają nagrody, którymi wspólnie będą się mogli cieszyć przy klasowym wigilijnym stole. Postarajcie się, a świąteczny nastrój wypełni szkołę:)

***
18, 19 i 20 grudnia odbędzie się Wspólne Szkolne Kolędowanie, czyli śpiewanie przy choince kolęd i piosenek świątecznych przez poszczególne klasy ( wspomnienie z ubiegłego roku- wystarczy kliknąć:)).
We wtorek rozpoczną maturzyści, w środę zaprezentują się pierwszoklasiści, a w czwartek zaśpiewają uczniowie klas drugich. Przygotujcie ciekawe aranżacje, instrumenty, stosowną oprawę... ( tu można podejrzeć, jak to było 100 lat temu ;) - wystarczy kliknąć)
***

Czytaj więcej...

Upiekłyśmy Wam pierniczki :)

Aby tradycji stało się zadość, w sobotni wieczór członkinie Samorządu Uczniowskiego zajęły się pieczeniem i ozdabianiem pysznych pierniczków.


Mimo iż pracy było dużo, bawiły się świetnie!

Pierniczki będzie można zakupić, wspierając tym samym SU i robiąc pachnące i smakowite świąteczne upominki, już od 17 grudnia 2018r.!
Poszukujcie ich na przerwach po Wspólnym Szkolnym Kolędowaniu :)

Czytaj więcej...
Subskrybuj to źródło RSS

Czasem ćwierkamy...

Any data to display