Przewaga chmur

2°C

Pniewy

Przewaga chmur

Wilgotność: 78%

Wiatr: 16.09 km/h

  • 12 Gru 2018

    Przewaga chmur 2°C 0°C

  • 13 Gru 2018

    Pochmurno 0°C -1°C

Dowiedz się więcej
o naszej szkole 
Samorząd uczniowski

Samorząd uczniowski (64)

Coraz bliżej Święta, coraz bliżej Święta...

Dbając o niezwykły klimat naszej szkoły i kontynuując jej wieloletnie tradycje ogłaszamy konkurs na świąteczny wystrój sal.
Komisja konkursowa oceni Wasze klasy 17 grudnia, a zwycięzcy otrzymają nagrody, którymi wspólnie będą się mogli cieszyć przy klasowym wigilijnym stole. Postarajcie się, a świąteczny nastrój wypełni szkołę:)

***
18, 19 i 20 grudnia odbędzie się Wspólne Szkolne Kolędowanie, czyli śpiewanie przy choince kolęd i piosenek świątecznych przez poszczególne klasy ( wspomnienie z ubiegłego roku- wystarczy kliknąć:)).
We wtorek rozpoczną maturzyści, w środę zaprezentują się pierwszoklasiści, a w czwartek zaśpiewają uczniowie klas drugich. Przygotujcie ciekawe aranżacje, instrumenty, stosowną oprawę... ( tu można podejrzeć, jak to było 100 lat temu ;) - wystarczy kliknąć)
***

Czytaj więcej...

Upiekłyśmy Wam pierniczki :)

Aby tradycji stało się zadość, w sobotni wieczór członkinie Samorządu Uczniowskiego zajęły się pieczeniem i ozdabianiem pysznych pierniczków.


Mimo iż pracy było dużo, bawiły się świetnie!

Pierniczki będzie można zakupić, wspierając tym samym SU i robiąc pachnące i smakowite świąteczne upominki, już od 17 grudnia 2018r.!
Poszukujcie ich na przerwach po Wspólnym Szkolnym Kolędowaniu :)

Czytaj więcej...

Hoł, hoł, hoł!

W naszej szkole uczniowie są bardzo grzeczni, dlatego 6 grudnia 2018r. za sprawa SU na korytarzu można było spotkać Mikołajów wraz ze Śnieżynkami i małymi upominkami.
Nie mogło również zabraknąć świątecznego klimatu... Piękne choinki ubrane przez naszych pierwszaków, świąteczna muzyka oraz śnieżynki spadające z sufitu dawały do zrozumienia, że zaraz ŚWIĘTA.

Był też Mikołaj, z którym można było robić sobie zdjęcia.


Więcej zdjęć Zuzi - wystarczy kliknąć :)

Czytaj więcej...

Samorządowe andrzejki 2018

30 listopada 2018 roku w naszej szkole Samorząd Szkolny zorganizował imprezę Andrzejkową.

Niestety aula tego dnia była zajęta, dyskoteka na długiej przerwie odbyła się więc na korytarzu, jednak to nikomu nie przeszkadzało. Była muzyka, do której mogliśmy sobie potańczyć oraz miejsce, w którym, dzięki wróżbom, ciekawscy dowiadywali się co ich czeka w przyszłości. Do tego wszystkiego nie mogło zabraknąć słodkości: ciastka z wróżbą, czy też ptysie były hitem dnia.

Czytaj więcej...

Wybory 2018

27 listopada 2018r. w szkolnej bibliotece można było oddać głos na nowych członków Samorządu Uczniowskiego. Frekwencja wyniosła 80% ( brawo!), a spośród kandydatów ubiegających się o mandat, do SU weszli:
Paweł Stachowiak z Ib - 86 głosów
Emilia Jóźwiak z Ib - 80 głosów
Cezary Szwedek z Ia - 77 głosów
katarzyna Hoły z Ib - 60 głosów
Krzysztof Jujeczka z Ia - 59 głosów
Julia Ziołek z Ib - 55 głosów

Gratulujemy!
***
Na zebraniu SU w środę, 28 listopada ukonstytuowało się prezydium nowego Samorządu, który odtąd reprezentować będzie licealną szkolną Społeczność.
przewodniczący - Mateusz Młynarski z IIa
zastępca przewodniczącego - Zuzanna Jabłońska z IIc
skarbnik - Jagoda Pustkowiak z IIc

Gratulujemy!

 

Czytaj więcej...

Poznajmy się - 1b

Edukację w tej szkole dopiero rozpoczynamy,
Ale radę sobie damy.
W życiu się nie poddajemy,
Od Pani Profesor Bryłki cenne rady otrzymujemy.
Kiedy human na matmie zawału dostanie,
A bio-chem usłyszy jakieś bełkotanie,
Pani Profesor Lubik z pomocą przyleci
I uratuje każdego z opresji.
Uwielbiamy kolegów, którzy są ochotnikami,
Bo w naszych sercach są bohaterami.
Polski i biologia nam nie straszne,
Wiedzę z tych przedmiotów połykamy jak pyszne wafle.
Nowych zadań się nie boimy,
Do tablicy na matmie chętnie podchodzimy,
Herezji nie głosimy,
A przynajmniej w to wierzymy.
1b
Czytaj więcej...

Koty dziękują :)

W minionym tygodniu przeszliśmy okres próby. Był to tydzień zabaw i przebierania się połączony z pewną dozą strachu.
Pierwszego dnia naszym zadaniem było napisanie słów piosenki do melodii podanej nam przez Samorząd oraz wykonanie jej na dużej przerwie.
Między lekcjami musieliśmy witać się z innymi uczniami liceum słowami „Witaj mistrzu!” , a na początku każdej lekcji musieliśmy witać się z nauczycielami mówiąc: „Witaj treserze/treserko! Wytresuj nas stado dzikich kotów abyśmy byli wolni jak klucz dzikich ptaków. Przelej w nas swą wiedzę.”. Strój także nie był byle jaki. Aby uchronić się przed „kocimi wąsami” należało nosić różową koszulkę, zielone kokardy, skarpetki nie do pary oraz namalowany czerwony nos.
Naszymi towarzyszami podczas tych czterech dni były pluszowe maskotki. Swoje plecaki zamieniliśmy na stylowe torby prezentowe.
Zadaniem dnia drugiego było ułożenie choreografii do piosenki również podanej przez Samorząd. Pomimo chwili zwątpienia udało się przezwyciężyć nasze słabości i zaprezentować taniec przed całą szkołą.
Następnego dnia zabawa się rozkręciła, wybrani przez nas przedstawiciele wzięli udział w grze pod nazwą „krzesełka”. Zadania były trudne, ale przedstawicielowi naszej klasy udało się pokonać przeciwników i zwyciężyć. Miłą niespodzianką tego dnia było także dołączenie do naszej klasy nowej uczennicy.
Dzień czwarty był dniem Wielkiej Próby. Przedstawiciele Samorządu mieli w tym dniu zamiar wystawić naszą odwagę na próbę. Chodziliśmy po najciemniejszych zakamarkach naszej szkoły, gdzie Samorząd dopilnował, aby nie brakowało nam wrażeń.
Wielka Próba miała swój finał w auli pokazem umiejętności, klasa musiała wykazać się współpracą i utworzyć ludzkie rzeźby oraz ukazać członków Wielkiego Cyrku. Wybrane przez cyrkowców osoby musiały zaprezentować umiejętności swoich pupili. Po czym dyrektor oznajmił koniec okresu próbnego, a przewodnicząca oficjalnie przyjęła nas do „Cyrku”.


W imieniu klasy chcielibyśmy podziękować Samorządowi Uczniowskiemu oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kotowania za poświęcony nam  czas i pomoc w zintegrowaniu klasy. Wykazaliście się wielką kreatywnością i sprawiliście, że tych kilka dni było naprawdę wyjątkowych.

Dziękujemy, klasa 1B

Czytaj więcej...

Kotowanie 2018 - FINAŁ

Wszystko co dobre szybko się kończy... Ale zanim pierwszoklasiści usłyszeli od pana dyrektora sławetne zdanie: "skończył się okres ochronny dla kotów", przeszli szereg prób:
musieli zdobyć kod i rozszyfrować hasło - by móc uciec z sali nr 4, a wszystko to w stresie, bo Quasimodo miał lekki sen..., a bliźniaki syjamskie nie byli zbyt przyjaźni;
musieli minąć dziką kobietę i wcielić się w cyrkowe zwierzęta na strychu mariańskim; poskromić dziwną siostrę mima na strychu magdaleńskim i wydostać mima ze szklanej pułapki; a w końcu zdobyć bilety do cyrku - a łatwo w piwnicy, wśród kości i tajemniczych dźwięków nie było.
Z biletami pozostało już tylko wejść do auli... Tylko.
Widok sceny nie zapowiadał nic dobrego. Cyrkowcy zasiadający za stołem nie byli "wesołymi klaunami". Nic, tylko trzeba było ze wszystkich sił starać się ich zadowolić perfekcyjnym wykonaniem zadań - chodzeniem po linie, żonglowaniem, tresurą zwierząt i budową wybiegu dla nich, budową namiotu cyrkowego, odbiciem lustrzanym bohaterów cyrkowej sceny.
Okazało się, że Dyrektor cyrku wszystkie wysiłki pierwszaków na tyle się spodobały, że w imieniu społeczności cyrkowców przyjęła ich do cyrku na okres 26 miesięcy i 12 dni.
Skończyło się wspólną zabawą, w której już razem tańczyli licealiści ze wszystkich klas.
*** 
Samorząd Uczniowski - jak powiedział pan dyrektor - stanął na wysokości zadania, i ja się z tym całkowicie zgadzam.
Dziękuję mu za poświęcenie wieeelu godzin i przygotowanie tej wielodniowej szkolnej imprezy :) Jesteście wspaniali!
pprof
No i oczywiście obszerna fotorelacja - wystarczy kliknąć :)

Czytaj więcej...

Kotowaie 2018 - dzień 2.

ŚRODA – 17.10.2018
Muzyka znów rozległa się równo z dzwonkami na apel… To już II dzień Tygodnia Wielkiej Próby!
Dzisiejsze zadanie okazało się na pierwszy rzut oka trudnym, po głowach Kotów chodziły nawet myśli poddania się… Jednak to wszystko okazało się jedynie zaniżaniem oczekiwać Cyrkowców i starszych Koleżanek i Kolegów ze szkoły! Dlaczego? Pierwszakom poszło wybornie! Wszyscy spodziewali się "jakiegoś" układu akrobacyjnego… A tu zaskoczono wszystkich FAKTYCZNYMI układami akrobatycznymi! Nie brakowało szpagatów, podskoków, a nawet GĄSIENIC!
Pierwszaki dały się poznać z zupełnie nowej strony! Pokazały wszystkim, że są utalentowani i mają dystans do siebie!
Wszystkim naprawdę się podobało i dosłownie wszyscy byli w szoku, że w klasach pierwszych kryje się tak wiele talentów! Co tu mówić? Lepiej zobaczyć!
Zdjęcia –>
https://drive.google.com/drive/folders/1uWBL0RjjnRodQVj73V0XvOFDfeOCimoC?usp=sharing

I filmy!
KLASA IA –>
https://www.youtube.com/watch?v=kzzLVyzrLRw

KLASA IB –> https://www.youtube.com/watch?v=xrrd0v5qNh4

Pierwszoroczna krew cały czas podnosi poprzeczkę, jednak… Jak poradzą sobie z jutrzejszym zadaniem..?

Czytaj więcej...
Subskrybuj to źródło RSS

Czasem ćwierkamy...

Any data to display