Częściowe zachmurzenie

-2°C

Pniewy

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 79%

Wiatr: 20.92 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -2°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Dowiedz się więcej
o naszej szkole 
Samorząd uczniowski

Samorząd uczniowski (67)

SU zachęca do udziału we wspólnej zabawie 3

Samorząd Uczniowski naszej szkoły zaprasza wszystkich do czwartkowej - walentynkowej wspólnej zabawy :)
A proponuje on :

1. Poczta walentynkowa
Stanowisko z pocztą walentynkową będzie znajdować się przed aulą, a walentynki będzie można wysyłać w czasie wszystkich przerwy (z 20 minutową włącznie). Na stanowisku można zostawić do dostarczenia walentynki zrobione własnoręcznie lub kupić gotową walentynkę i ją wypisać.|
Będzie również możliwość wysłania „Słodkiej Walentynki” (walentynka + lizak) za drobną opłatą – zamówienia przy stoisku.

2. Walentynki na słodko
W tym roku po szkole będą chodzić przepiękne dziewczyny z SU i sprzedawać za niewielką cenę coś pysznego (nie będą to tym razem ptysie :)).

3. Szafa grająca
Tradycyjnie, i w tym roku będzie możliwość zamówienia piosenki z dedykacją. Piosenki można zamówić już teraz przez msg lub bezpośrednio u przewodniczącego SU (Mateusz Młynarski) albo u członka SU z Waszej klasy. Śpiewów należy się spodziewać w czasie 4 i 5 lekcji – a warto to zobaczyć, warto doświadczyć, warto zadedykować… :)

4. Szkolny Amorek 3
Co to jest i o co z tym w ogóle chodzi?
Pierwszy raz w naszej szkole odbędzie się walentynkowy konkurs na klasowego amorka!!! 
Niech każda klasa wybierze jedną osobę, która będzie jej amorkiem i będzie ją reprezentować na Wielkim Finale w czwartek, 14 lutego na 3. lekcji w auli.
Amorek oczywiście powinien być przebrany (interpretacja tego, jak powinien wyglądać amorek jest dowolna, im śmieszniej tym lepiej ;-))
Zadaniem amorka podczas finału będzie przejście po scenie z wdziękiem, niczym profesjonalny model (top model ;)) po wybiegu do wybranej przez klasę piosenki (piosenki trzeba dostarczyć we własnym zakresie) oraz jak najlepsze zaprezentowanie się Jury podczas trwania piosenki (można zatańczyć, zrobić szpagat, cokolwiek... tutaj dajemy pole do popisu dla Waszej kreatywności).
Każda klasa musi również napisać wierszyk romantyczny lub życzenia walentynkowe, które amorek przeczyta po swojej prezentacji.
Klasa, która nie będzie mieć amorka pójdzie na lekcje i nie będzie się z nami bawić w auli. Uczniowie pozostałych klas przyjdą kibicować swoim reprezentantom i będą w tym czasie zwolnieni z lekcji.
W razie pytań można pisać lub pytać się osobiście ;-)

Samorząd Uczniowski

Czytaj więcej...

Szczęśliwy numerek

Od wielu pokoleń kandydaci klas pierwszych w czasie kampanii wyborczej, w jej ostatnich dniach, przedstawiają to, co chcieliby zmienić lub wprowadzić.
Co roku formułowany jest przez kogoś pomysł "szczęśliwego numerka". W tym roku Samorząd ze spokojem przemyślał tę kwestię i... udało się!
Dzięki współpracy z Gronem Pedagogicznym, już od poniedziałku 28 stycznia 2019 r. elektroniczny dziennik losuje numer, który będzie zwolniony z niezapowiedzianych form sprawdzenia wiedzy ucznia na ocenę, na cały dzień.
Codziennie losowany jest inny numer, lecz wybrany numerek nie powtórzy się w jednym tygodniu.
W razie pytań odsyłamy do regulaminu lub zapraszamy do nas - Samorządu.
Mamy nadzieję, że wszyscy jesteście szczęśliwi :)

Regulamin "Szczęśliwego Numerka"

Czytaj więcej...

Brawa za Wspólne Szkolne Kolędowanie !

Jak co roku, w naszej szkole, w ostatnim tygodniu przed Świętami miało miejsce Wspólne Szkolne Kolędowanie!

Każda klasa wybrała i przygotowała wybraną kolędę lub piosenkę świąteczną. We wtorek zaśpiewały dla nas klasy 3, w środę klasy 1, natomiast klasy 2 zaprezentowały się w czwartek. Każdy tak naprawdę mógł dołączyć się do śpiewania, tym bardziej, że wykonywane były bardzo znane piosenki lub kolędy.

Cieszymy się bardzo, że każda klasa włączyła się w to wydarzenie oraz, że mogliśmy dzięki temu wszyscy razem poczuć atmosferę Świąt i zintegrować się!
Obszerna fotorelacja Basi i Zuzi jest tutaj - wystarczy kliknąć :)
a dodatkowo filmiki Basi :
klasa Ia - tutaj
klasa Ib - tutaj
klasa IIa - tutaj
klasa IIb - tutaj
klasa IIc - tutaj
klasa IId - tutaj
klasa IIIa - tutaj
klasa IIIb - tutaj
klasa IIIc - tutaj

Czytaj więcej...

Coraz bliżej Święta, coraz bliżej Święta...

Dbając o niezwykły klimat naszej szkoły i kontynuując jej wieloletnie tradycje ogłaszamy konkurs na świąteczny wystrój sal.
Komisja konkursowa oceni Wasze klasy 17 grudnia, a zwycięzcy otrzymają nagrody, którymi wspólnie będą się mogli cieszyć przy klasowym wigilijnym stole. Postarajcie się, a świąteczny nastrój wypełni szkołę:)

***
18, 19 i 20 grudnia odbędzie się Wspólne Szkolne Kolędowanie, czyli śpiewanie przy choince kolęd i piosenek świątecznych przez poszczególne klasy ( wspomnienie z ubiegłego roku- wystarczy kliknąć:)).
We wtorek rozpoczną maturzyści, w środę zaprezentują się pierwszoklasiści, a w czwartek zaśpiewają uczniowie klas drugich. Przygotujcie ciekawe aranżacje, instrumenty, stosowną oprawę... ( tu można podejrzeć, jak to było 100 lat temu ;) - wystarczy kliknąć)
***

Czytaj więcej...

Upiekłyśmy Wam pierniczki :)

Aby tradycji stało się zadość, w sobotni wieczór członkinie Samorządu Uczniowskiego zajęły się pieczeniem i ozdabianiem pysznych pierniczków.


Mimo iż pracy było dużo, bawiły się świetnie!

Pierniczki będzie można zakupić, wspierając tym samym SU i robiąc pachnące i smakowite świąteczne upominki, już od 17 grudnia 2018r.!
Poszukujcie ich na przerwach po Wspólnym Szkolnym Kolędowaniu :)

Czytaj więcej...

Hoł, hoł, hoł!

W naszej szkole uczniowie są bardzo grzeczni, dlatego 6 grudnia 2018r. za sprawa SU na korytarzu można było spotkać Mikołajów wraz ze Śnieżynkami i małymi upominkami.
Nie mogło również zabraknąć świątecznego klimatu... Piękne choinki ubrane przez naszych pierwszaków, świąteczna muzyka oraz śnieżynki spadające z sufitu dawały do zrozumienia, że zaraz ŚWIĘTA.

Był też Mikołaj, z którym można było robić sobie zdjęcia.


Więcej zdjęć Zuzi - wystarczy kliknąć :)

Czytaj więcej...

Samorządowe andrzejki 2018

30 listopada 2018 roku w naszej szkole Samorząd Szkolny zorganizował imprezę Andrzejkową.

Niestety aula tego dnia była zajęta, dyskoteka na długiej przerwie odbyła się więc na korytarzu, jednak to nikomu nie przeszkadzało. Była muzyka, do której mogliśmy sobie potańczyć oraz miejsce, w którym, dzięki wróżbom, ciekawscy dowiadywali się co ich czeka w przyszłości. Do tego wszystkiego nie mogło zabraknąć słodkości: ciastka z wróżbą, czy też ptysie były hitem dnia.

Czytaj więcej...

Wybory 2018

27 listopada 2018r. w szkolnej bibliotece można było oddać głos na nowych członków Samorządu Uczniowskiego. Frekwencja wyniosła 80% ( brawo!), a spośród kandydatów ubiegających się o mandat, do SU weszli:
Paweł Stachowiak z Ib - 86 głosów
Emilia Jóźwiak z Ib - 80 głosów
Cezary Szwedek z Ia - 77 głosów
katarzyna Hoły z Ib - 60 głosów
Krzysztof Jujeczka z Ia - 59 głosów
Julia Ziołek z Ib - 55 głosów

Gratulujemy!
***
Na zebraniu SU w środę, 28 listopada ukonstytuowało się prezydium nowego Samorządu, który odtąd reprezentować będzie licealną szkolną Społeczność.
przewodniczący - Mateusz Młynarski z IIa
zastępca przewodniczącego - Zuzanna Jabłońska z IIc
skarbnik - Jagoda Pustkowiak z IIc

Gratulujemy!

 

Czytaj więcej...

Poznajmy się - 1b

Edukację w tej szkole dopiero rozpoczynamy,
Ale radę sobie damy.
W życiu się nie poddajemy,
Od Pani Profesor Bryłki cenne rady otrzymujemy.
Kiedy human na matmie zawału dostanie,
A bio-chem usłyszy jakieś bełkotanie,
Pani Profesor Lubik z pomocą przyleci
I uratuje każdego z opresji.
Uwielbiamy kolegów, którzy są ochotnikami,
Bo w naszych sercach są bohaterami.
Polski i biologia nam nie straszne,
Wiedzę z tych przedmiotów połykamy jak pyszne wafle.
Nowych zadań się nie boimy,
Do tablicy na matmie chętnie podchodzimy,
Herezji nie głosimy,
A przynajmniej w to wierzymy.
1b
Czytaj więcej...

Koty dziękują :)

W minionym tygodniu przeszliśmy okres próby. Był to tydzień zabaw i przebierania się połączony z pewną dozą strachu.
Pierwszego dnia naszym zadaniem było napisanie słów piosenki do melodii podanej nam przez Samorząd oraz wykonanie jej na dużej przerwie.
Między lekcjami musieliśmy witać się z innymi uczniami liceum słowami „Witaj mistrzu!” , a na początku każdej lekcji musieliśmy witać się z nauczycielami mówiąc: „Witaj treserze/treserko! Wytresuj nas stado dzikich kotów abyśmy byli wolni jak klucz dzikich ptaków. Przelej w nas swą wiedzę.”. Strój także nie był byle jaki. Aby uchronić się przed „kocimi wąsami” należało nosić różową koszulkę, zielone kokardy, skarpetki nie do pary oraz namalowany czerwony nos.
Naszymi towarzyszami podczas tych czterech dni były pluszowe maskotki. Swoje plecaki zamieniliśmy na stylowe torby prezentowe.
Zadaniem dnia drugiego było ułożenie choreografii do piosenki również podanej przez Samorząd. Pomimo chwili zwątpienia udało się przezwyciężyć nasze słabości i zaprezentować taniec przed całą szkołą.
Następnego dnia zabawa się rozkręciła, wybrani przez nas przedstawiciele wzięli udział w grze pod nazwą „krzesełka”. Zadania były trudne, ale przedstawicielowi naszej klasy udało się pokonać przeciwników i zwyciężyć. Miłą niespodzianką tego dnia było także dołączenie do naszej klasy nowej uczennicy.
Dzień czwarty był dniem Wielkiej Próby. Przedstawiciele Samorządu mieli w tym dniu zamiar wystawić naszą odwagę na próbę. Chodziliśmy po najciemniejszych zakamarkach naszej szkoły, gdzie Samorząd dopilnował, aby nie brakowało nam wrażeń.
Wielka Próba miała swój finał w auli pokazem umiejętności, klasa musiała wykazać się współpracą i utworzyć ludzkie rzeźby oraz ukazać członków Wielkiego Cyrku. Wybrane przez cyrkowców osoby musiały zaprezentować umiejętności swoich pupili. Po czym dyrektor oznajmił koniec okresu próbnego, a przewodnicząca oficjalnie przyjęła nas do „Cyrku”.


W imieniu klasy chcielibyśmy podziękować Samorządowi Uczniowskiemu oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kotowania za poświęcony nam  czas i pomoc w zintegrowaniu klasy. Wykazaliście się wielką kreatywnością i sprawiliście, że tych kilka dni było naprawdę wyjątkowych.

Dziękujemy, klasa 1B

Czytaj więcej...
Subskrybuj to źródło RSS

Czasem ćwierkamy...

Any data to display