Lekcje na scenie

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

10 stycznia 2013 r. na lekcji 1. klasy I przedstawiły mity w wersjiwspółczesnej, zaś w czwartek, 7 lutego na 2. lekcji - klasy II zaprezentują własne odczytanie tekstów romantycznych.

A tak to wyglądało onegdaj:) - wystarczy kliknąć:)

Oto fotorelacja Marii Ewy Bryłki:

Jak to jest być Anteną-czyli Lekcja na scenie z perspektywy ucznia-aktora klasy Ib.
Przed uczniami klas pierwszych zostało postawione nie lada wyzwanie. Czy przygotowanie przedstawienia jest porównywalne z tragedią? Myślę, że dla wielu z nas była to wielka frajda. :)
Naszym celem było opracowanie mitu we współczesnej odsłonie. Zadanie niebanalne. Każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu musiał odnaleźć w sobie pierwiastek apolliński i ochoczo ruszyć do przygotowań. Na sukces jedenastu minut cała klasa pracowała kilka produktywnie spędzonych na próbach godzin. Zarówno dramatu jak i śmiechu nie brakowało. Sofokles, Ajschylos,Tespis i... Lio. W żadnym wypadku nie jest to pomyłka. Prace rozpoczęliśmy od rozdzielenia ról, które w napisanym przez Zeusa scenariuszu zostały uwzględnione. Następnie scenografia, bo czymże byłaby scena bez dekoracji i rekwizytów?! Na licznych próbach dogłębnie omówiliśmy aspekty techniczne naszego spektaklu, a było ich niemało. Wszystko po to, aby 10 stycznia zaprezentować się z jak najlepszej strony. Przez dwa tygodnie nasz świat kręcił się wokół pączka. To również nie jest żart. Automatycznie nasuwa się pytanie. Czy było warto? Sądzę, że oklaski i szczere uśmiechy na twarzach widowni są najlepszą odpowiedzą.
Chciałabym podziękować całej ekipie za wkład i zapał do pracy. Zeusowi, Demeter, Hestii, Dionizosowi, Syzyfowi, Dżoanie, Nikodemowi, Nikoli oraz reszcie zespołu klasy Ib za zaangażowanie oraz aplauz publiczności. „No, nie wiesz, to się nie odzywaj”.
Antena - Ola J.

Fotorelacja Nikodema Puka z poczynań Ib przedstawia się następująco: